ČO JE NOVÉ?

Obrázek k novince Krstili sme Memonik

Krstili sme Memonik

Štvrtok, 16.marca 2017 o 19,00 hodine, sa oficiálne (znovu)narodila slovenská spoločenská hra Memonik - rozmery má 26,6 x 26,6 cm a váži 1kg. Kto je naším fanúšikom, iste už vie, že išlo skôr o symbolický krst. Ale vychutnali sme si ho a užili spolu s úžasnými ľuďmi, ktorí ku zrodu hry prispeli svojou podporou a časom. Ako to už pri poriadnom krste býva, nezaobišlo sa to bez krstných rodičov. Naším krstným otcom sa stal Michal Kosiba, ktorý Nikolete ako autorke Memoniku  ešte počas štúdia na vysokej škole pomohol zhotoviť prvý prototyp a to úplne nezištne, v dobrej viere v zaujímavý produkt. Krstnou mamou Memoniku sa stala Adriana Smolinská Ballová z nadácie Volkswagen. Aj vďaka jej snahe nadácia Volkswagen finančne podporila Memonik pri výrobe tejto novej edície. Všetkým podporovateľom a fanúšikom ďakujeme!

A pýtate sa čím sa krstilo? Predsa memonikovskými materiálmi, ako inak :)


| 16.03.2017

Obrázek k novince Radi pomáhame dvakrát

Radi pomáhame dvakrát

V Memonik tíme sa vždy snažíme o to, aby naša práca mala aj nejakú pridanú spoločenskú hodnotu. Preto sme do výroby zapojili aj chránenú dielňu Srdcerváči (http://www.srdcervaci.cz), aby nám aj oni pomohli dostať sa čo najskôr do vytúženého cieľa a potešiť všetkých fanúšikov Memoniku novou hrou. »

V Memonik tíme sa vždy snažíme o to, aby naša práca mala aj nejakú pridanú spoločenskú hodnotu. Preto sme do výroby zapojili aj chránenú dielňu Srdcerváči, aby nám aj oni pomohli dostať sa čo najskôr do vytúženého cieľa a potešiť všetkých fanúšikov Memoniku novou hrou.

Ako môžete aj na fotke vidieť, ich práca dokáže poriadne chytiť za srdce.:) A tak aj vďaka odhodlaným Srdcerváčom budete mať doma Memoniky s krásnymi ručne vlepenými materiálmi. Prisľúbenú máme od nich už aj pomoc pri kompletizácii a balení hier.

S Memonikom sa teda budeme snažiť aj naďalej pomáhať dvakrát - raz prostredníctvom samotnej hry, ktorú chápeme ako nástroj pre lepšiu integráciu znevýhodnených skupín a druhý krát cez alternatívne spôsoby, ako hru vyrábať, prezentovať a šíriť.

«

| 27.10.2016

Obrázek k novince O Memoniku v Spojkách s Adelou Banášovou

O Memoniku v Spojkách s Adelou Banášovou

V relácii Spojky Adely Banášovej sa dozviete o hmatovej spoločenskej hre Memonik. Dizejnérka a autorka Memoniku Nikoleta Györe Čeligová prezradí k akému dizajnu inklinuje. »

V relácii Spojky Adely Banášovej sa dozviete o hmatovej spoločenskej hre Memonik. Dizejnérka a autorka Memoniku Nikoleta Györe Čeligová prezradí k akému dizajnu inklinuje.

Rozhovor:

https://www.rtvs.sk/radio/archiv/11418/543865

«

| 25.10.2016

Obrázek k novince Crowdfundingová kampaň bola úspešná !!!

Crowdfundingová kampaň bola úspešná !!!

Vyzbieralo sa 115% čo je 5 765 € Veľká vďaka všetkým, ktorí nás v kampani podporili kúpou hry MEMONIK či inej odmeny. Aj vďaka Vám sa začne realizácia výroby nového slovenského produktu, ktorý plánujeme doručiť majiteľom v priebehu septembra. Držte nám palce, aby výroba prebehla hladko obratko, bez zbytočných komplikácii, nech už čoskoro môžme spoločne zmazávať bariéry medzi vidiacim a nevidiacim svetom. Ďakujeme i tým, ktorý nám pomohli tento cieľ naplniť podaním pomocnej ruky, zdieľaním na sociálnych sieťach alebo šírením dobrého slova. Váš team MEMONIK :) »

Vyzbieralo sa 115% čo je 5 765 €
Veľká vďaka všetkým, ktorí nás v kampani podporili kúpou hry MEMONIK či inej odmeny. Aj vďaka Vám sa začne realizácia výroby nového slovenského produktu, ktorý plánujeme doručiť majiteľom v priebehu septembra. Držte nám palce, aby výroba prebehla hladko obratko, bez zbytočných komplikácii, nech už čoskoro môžme spoločne zmazávať bariéry medzi vidiacim a nevidiacim svetom.
Ďakujeme i tým, ktorý nám pomohli tento cieľ naplniť podaním pomocnej ruky, zdieľaním na sociálnych sieťach alebo šírením dobrého slova.
Váš team MEMONIK :)

«

| 04.07.2016

Obrázek k novince Chystáme sa do crowdfundingovej kampane!

Chystáme sa do crowdfundingovej kampane!

Našim prvoradým cieľom je vyrobiť takú veľkú edíciu hry, s ktorou môžeme osloviť už aj širokú verejnosť. Preto chystáme vlastnú crowdfundingovú kampaň. »

Našim prvoradým cieľom je vyrobiť takú veľkú edíciu hry, s ktorou môžeme osloviť už aj širokú verejnosť. Preto chystáme vlastnú crowdfundingovú kampaň. Pripravili sme do nej pre vás množstvo zaujímavých cien a špeciálnych balíčkov Memoniku. Oslovili sme aj niekoľko spoločensky hodnotných osobnosti, ktoré by mohli pomôcť pri zviditeľnení Memoniku. No a niektoré z nich nám už prísľúbili mediálnu podporu:) Dúfame, že sa tešíte spolu s nami, kampaň by sa mala rozbehnúť už čoskoro!

«

Memonik team | 23.04.2016

Obrázek k novince Ako bolo na Social Impact Award KickOffe?

Ako bolo na Social Impact Award KickOffe?

Bolo plno, bolo dobre. Prišlo cez 80 mladých ľudí, ktorí sa chcú dozvedieť viac o spoločensky prospešnom podnikaní a otestovať si možno aj ten svoj nápad. Projekty CirkusKus, DeafKebab, EyeBlink, Chemplay, Memonik, Octago a Speekle, ktoré dokázali svoju udržateľnosť, sa predstavili v rýchlych pitch prezentáciach a ostatok večera sme spoločne debatili pri diskusných stoloch o budúcnosti social biznisu a premenení vašich nápadov na takéto riešenie. My sme zvládli odprezentovať Memonik za 45 sekúnd. :)

«

http://socialimpactaward.sk/ako-bolo-na-social-impact-award-kickoffe/ | 21.02.2016